Egzersizleri Tanıyalım

Takistoskop, Gruplama, Hızlı Okuma ve Anlama eğitimlerinde bulunduğunuz seviye anlık olarak kayıt edilip gelişim durumunuz otomatik olarak takip edilir. Seviyelerde başarılı oldukça okuma hızınız ve seviyeniz aşama aşama yükseltilir. Günlük çalışacağınız egzersizler ve süreleri önceden sisteme yüklüdür, sistem ve egzersizler sizin zaman içinde gelişen seviyenize göre hızını arttırmakta ve sizi daha yukarılara taşımayı amaçlamaktadır. Ayrıca online egzersiz platformundan ders, öğretmeniniz sizin gelişim durumuzu takip ederek müdahalelerde bulunma şansına sahiptir.

Egzersiz platformu, Dersler bölümü; Kelime egzersizleri, metin egzersizleri, göz egzersizleri, beyin egzersizleri, okuma ve anlama egzersizleri bölümlerinden oluşur. Dersler bölümü; sizin için önceden yüklenmiş 28 günlük hazır programınızı oluşturmaktadır, egzersizlerin süresi bellidir, bir egzersiz bitince diğerine geçilir, bir gün egzersizleri tamamlanınca diğer günlere geçilir, egzersizleri tamamlamazsanız sistem sonra ki güne geçmenize izin vermeyecektir. Dersleri bitirdikten sonra daha fazla çalışmak isterseniz, serbest çalışma alanından egzersizleri kendi hız ve seviyenize göre ayarlayarak ta çalışma yapabilirisiniz.

Kelime Eğzersizleri

Hızlı Görme Uygulaması
Takistoskop çalışmaları, gözün kelime veya kelime gruplarını 100ms ile 1000ms (1sn=1000ms) arasında bir hızla gösterip, gözünüzün görme hızını arttırır.

Göz Çevikliğini Arttırma Uygulaması
Bu uygulama ile hızlı okumanın temelini oluşturan takistokop çalışması ve göz kaslarını geliştirme çalışması beraber sunulmaktadır. Bu uygulama göz kaslarını geliştirme ve göz çevikliğini arttırmanın yanı sıra dikkatinizi de geliştirecektir.

Metin Egzersizleri

Blok Okuma Uygulaması
Takistoskop çalışmasının en büyük kazanımı kelimeleri grup halinde algılaya bilmektir. Bu edindiğimiz beceriyi metinler üzerinde uygulayabilmek için bloklama egzersizleri yapmak gerekmektedir. Bu egzersiz, göze metin üzerinde sıçrama noktalarını öğreterek, gözün metin üzerinde seri bir şekilde akmasını sağlar.

Silinerek Blok Okuma Uygulaması
Bu egzersiz, gözün metin üzerinde hakimiyetini arttırırken, aynı zamanda gözün metin üzerinde hem kısa, hem de uzun geriye dönüşler yapmasını önler.

Odaklı Blok Okuma Uygulaması
Bu egzersiz, gözün metin üzerinde hakimiyetini arttırmak için gözün nereye odaklaması gerektiğini öğretir.

Grup Okuma Uygulaması
Grup okuma uygulamasında bloğu kaldırarak göze serbest bir çalışma şekli sunar

Göz Egzersizleri

Göz Kaslarını Geliştirme Uygulaması
Gözlerimizde toplam 6 adet kas vardır. Göz kaslarını geliştirmek için koordineli olarak hareket ettirmek gerekmektedir. Bu uygulamayı günde en az 5 dakika yaparak göz kaslarınızı geliştirebilirsiniz.

Aktif Görme Alanını Genişletme
Gözlerimiz bir tek şey üzerinde odaklanmış olsa bile, o cismin çevresinde olan bir sürü bilgiyi de algılama yeteneğine sahiptir. Gözlerini iyi eğiten bir okuyucu aktif görme alanını tam olarak kullanabilir. Bu egzersiz ile gözümüzün görme alanını 4 tarafa doğru geliştirebiliriz.

Satır Boyu Görme Uygulaması
Bu uygulama ile gözün satır boyunca daha geniş bir alanı görmesini sağlayabilirsiniz.

Metronom Uygulaması
Metronom çok eski bir eğitim aracıdır. Özellikle konuşma bozukluklarına iyi gelen bu uygulamadır. Hızlı okuma ve algılamanın yanı sıra, dikkat ve odaklanmayı da arttırır.

Beyin Egzersizleri

Doğru Rengi Bul
İnsanın beyin yapısına göre sol tarafımız kelimeleri söylemeye çalışırken, sağ tarafımız renkleri söylemeye çalışır. Bu egzersiz ile dikkat, odaklanma ve konsantrasyon seviyenizde artış olacak, sağ sol beyin koordinasyonumuz güçlenecektir.

Doğru Kelimeyi Bil
Okuma esnasında yapılan en büyük hatalardan biri de benzer kelimeleri ayırt edememektir. Bu egzersiz ile yanlış okumalardan kurtulacaksınız. Bunun yanı sıra dikkat ve konsantrasyonunuz da artacaktır.

Doğru Sayıyı Bul
Bu çalışma size hızlı görmeyi, anlamayı, hafızayı, dikkat ve konsantrasyonu arttırmayı sağlar.

Okuma ve Anlama Egzersizleri

Okuma Hızı Testi
Bu uygulama ile 1 dakika da kaç kelime okuduğunuz tespit edilir.

Anlama Testi
Bu uygulama ile okuduğunuz metinlerdeki anlama oranınız tespit edilir.

Gelişim Durum İstatistiği
Gelişim durumunuzu anlık olarak takip edebilirsiniz.

Kitap Üzerinden Yapılabilecek Eğzersizler

Okuma Hızı Testi
Bu uygulama ile 1 dakika da kaç kelime okuduğunuz tespit edilir.

Anlama Testi
Bu uygulama ile okuduğunuz metinlerdeki anlama oranınız tespit edilir.

Gelişim Durum İstatistiği
Gelişim durumunuzu anlık olarak takip edebilirsiniz.