0850 304 59 96 bilgi@okutanakademi.com

Nasıl Öğretiyoruz?

Eğitimin Amacı;

Bu eğitim kişinin anlayarak okuma hızını 1 ay gibi bir sürede 4 katına kadar çıkarmayı amaçlamaktadır.

 

Eğitimin Uygulanış Şekli;

Video dersler ile hızlı okuma tekniklerinin mantığı kavratılır, online egzersiz platformuyla egzersizler yaparak, hızlı okuma teknikleri kalıcı alışkanlığa ve davranışa dönüştürülür. Hızlı okuma tekniklerini öğrenmiş olsanız bile bunları egzersizlerle alışkanlığa çevirmezseniz eğitim başarılı olmayacaktır. Video derslerimizden öğrendiğiniz teknikleri, online egzersiz platformumuzdan her gün düzenli olarak bir ay boyunca yapmalısınız. Egzersizleri yapmaya başladıkça daha ilk haftadan farkı hissedecek ,daha hızlı, rahat ve odaklı okumaya başladığınızı göreceksiniz.

 

Eğitim İçeriği;

  • Okuma işlevi nasıl gerçekleşir?
  • Hızlı okuma nedir?
  • Neden yavaş okuyoruz?
  • Hızlı okuyabilmek için neler yapmalıyız?
  • Okumalarımızı nasıl tasarlamalıyız?
  • Hızlı okuma eğitiminin kazanımları nelerdir?

 

Eğitim Sonu Kazanımlar Nelerdir?

Bir aylık bir program ile kişinin anlayarak okuma hızı 2 katı ile 5 katı arasında gelişim gösterir, yani bu eğitime 1 dk. 150 kelime okuyarak başladığınızı varsayarsak program sonuna kadar bunu 5 katına yani 750 kelimeye kadar çıkartabilirsiniz, dikkat ve odaklanma süreniz hissedilir derecede yükselir, sıkılmadan, rahat bir şekilde uzun okumalar yapabilirsiniz, dikkat ve odaklanmanızın artması hayatınızın diğer alanlarında ki başarınızda etki edecektir. Yapacağınız çalışmaları daha rahat kurgulayabildiğinizi ve daha rahat zaman yönetimi sergileyebildiğinizi göreceksiniz. Hızlı okuma yetisini kazandıktan sonra, 200 sayfalık bir kitabı uygun okuma tasarımlarını da kullanarak 1,5 satte bitirebilirsiniz.

ÖSYM’nin hazırladığı mevcut sınavlar, sizin sadece bilginizi ölçmekle kalmaz aynı zamanda, dikkatinizi ve sorulara çözüm üretme hızınızı da ölçer, paragraf sorularına zaman kaybetmeden doğru cevap verebilmeniz için, tek okuyuşta soruyu çok iyi anlamanız gerekmektedir, aynı şekilde sözel mantık ve sayısal mantık yürütme soruları içinde gereçlidir, soruyu çok iyi kavrayıp tekrar tekrar geri dönmeden, tek seferde cevaplamanız gerekmektedir, aksi taktirde sınavın büyük bir bölmünü bu sorulara ayırmak zorunda kalırsınız. Anlayarak hızlı okuduğunuz zaman, dikkatiniz dağılmadan doğru şıkkı çabucak bulabilrsiniz, hızlı okuma eğitimi size sadece soruları okumaktan kaynaklı mevcut sınavlarda 20 ila 40 dk. arası zaman kazandırır.