0850 304 59 96 bilgi@okutanakademi.com

Çevrenizdeki en hızlı okuyan kişilerden birisi olmayabilirsiniz, fakat hızlı okuma becerisi geliştirme, hayatınızın her alanında beyninizde olumlu ve kalıcı bir etki bırakacaktır. Daha da önemlisi; kişisel gelişimi önemseyen herkes için faydalı yeteneklerden biri olduğunu söyleye gerek yok sanırım.

Bunu bir düşünelim:

Hayatınızda sizi en çok etkileyen bir kitabı düşünün. Şimdi de eğer bu kitabı okumamış olsaydınız, hayatınızın nasıl farklı olabileceğini bir düşünün.

Okuma hızınızı nasıl arttırabileceğinizi öğrendiğinizde; hayatınızı etkileyebilecek sıradaki kitapları keşfetme ihtimalini arttırmış olacaksınız. Ayrıca sayfalar arasında yolunuzu kaybederek uzun günler harcamadan, bu yıl 15-20 kitap daha fazla okuyabildiğinizi bir düşünün.

Daha önce hayatınızı değiştirmeye yalnızca bir kitap katkı sunduysa, Hızlı okuma yeteneği ile okuyabileceğiniz fazladan 15-20 kitap sizi düşündüğünüz şeylerin çok ötesine taşıyacaktır.

Anlayarak okuma hızınızı arttırmayı öğrendiğinizde; kayıpsız okuyabilecekseniz. Yani okuduklarınız belleğinizde daha fazla kalıcı yer edinecektir. Hızlı okuduğunuz materyalin aynı zamanda zihninizde gerçek bir etki yaratması önemli bir faktördür. Öbür türlü sadece okumuş olmak için yapılan bir aktivite size bir fayda getirmeyecektir…