Hızlı Okuma Kursu image
Günümüz dünyasında hızlı ve etkili okuma becerilerine sahip olmak, başarıya ulaşmanın anahtarlarından biridir. Okutan Akademi, 10 yıllık hızlı okuma kursu tecrübesiyle öğrencilere ve yetişkinlere bu beceriyi kazandırmayı amaçlamaktadır. Hızlı okuma kurslarımız sayesinde, okuma hızınızı artırabilir, anlama kapasitenizi geliştirebilir ve hafızanızı güçlendirebilirsiniz.

Okutan Akademi'nin özgün içerikli eğitim programı, gözlerinizin ve beyninizin şaşırtıcı gücünü keşfetmenize yardımcı olur. Hızlı okuma teknikleriyle hızlı ve odaklı okumayı öğrenirken, aynı zamanda konsantrasyonunuzu artırabilir, iç sesli okumanızı kontrol altına alabilir ve kelime dağarcığınızı zenginleştirebilirsiniz.

Hızlı okuma kurslarımız hem yerinde yüz yüze eğitim hem de online canlı ders şeklinde düzenlenmektedir. Bu sayede, kursa ulaşma imkanı olmayanlar da eğitimlerden yararlanabilir. Yerinden yüz yüze hızlı okuma eğitimlerimiz İstanbul'un Beylikdüzü, Bahçeşehir, Avcılar Gaziosmanpaşa, Mecidiyeköy, Kartal ilçelerinde ve Mersin İlinde verilmekte olup, büyüyen şube ağımızla yakın gelecekte diğer il ve ilçelerde de eğitimler başlayacaktır.

Kurs programımız, değişik yaş grupları ve farklı amaçlara göre düzenlenmiştir.Ayrıca Bireysel gelişimi hedefleyen yetişkinlerin İhtiyaçlarına göre içeriği özelleştirilebilen bireysel hızlı okuma programları uygulanır.

Eğitimlerimiz, bireysel (özel ders) veya gruplar şeklinde uygulanır. Grup sayıları, "SINAV ODAKLI" programda 8 kişilik ve İlkokullarda "OKUMA GELİŞTİRME" programında 6 kişiliktir. Kurs süresi toplamda 48 saattir ve 24 canlı ders ile 24 saatlik platform üzerinden yapılan egzersiz ödevlerini kapsar.

Hızlı okuma ve anlama yeteneği, egzersizler neticesinde kazanılan yeni bir okuma şeklidir. Öğrencilerimizin okuma ve anlama kapasitelerini arttrmak için, bir dizi egzersiz programı uyguluyoruz. Bu egzersizlerle öğrencilerin göz-beyin koordinasyonunu güçlendirmeyi, görsel dikkatlerini arttırmayı, odaklanma sürelerini uzatmayı, algı hızlarını arttırmayı ve kelime dağarcıklarını zenginleştirmeyi amaçlıyoruz. Egzersizlerimiz 30 seans sürmekte olup, bir kısmını derste öğrencilerle birlikte yaparken, bir kısmını ise kursun olmadığı günler için ev ödevi olarak veriyoruz.

Okutan Akademi'nin online egzersiz platformu sayesinde, her öğrenci için egzersiz süreçlerini özelleştiriyor ve takip edebiliyoruz. Ayrıca, öğrencilerimizin anlam zenginliğini ve derinliğini geliştirmek amacıyla, her yaş grubuna göre hazırlanmış ayrı konu ve temaları içeren paragraflar üzerinde okuma, anlama, yorumlama ve muhakeme yürütme çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

Okutan Akademi, sonuç odaklı yaklaşımı, yoğun iletişimi, sıkı takibi ve detaylı raporlamayla eğitim alanında öne çıkmaktadır. Hızlı okuma kurslarına katılarak, hem akademik hem de profesyonel yaşamınızda önemli bir avantaj elde edebilirsiniz.

Bir hızlı okuma kursuna katılmak ve bu değerli beceriyi kazanmak istiyorsanız, Okutan Akademi ile iletişime geçin ve sizin için en uygun programı seçin. Başarıya ulaşmanın yolunu keşfetmek için bugün adım atın!