Hızlı okuma egzersiz programımız 30 seanstan oluşuyor. 30 seanslık programın 9 seansını derste öğrencilerimzle birlikte yapıyoruz. Geri kalan 21 seanslık programı öğrenciler kursun olmadığı günler evde takip ediyorlar.  Böylece kesintisiz her gün egzersiz ortamı sağlamış oluyoruz. Evde yapılacak egzersizleri web tabanlı online hızlı okuma kursu programı üzerinden sağlıyoruz. Her öğrenciye özel üyelik oluşturuyor bu üyelik bilgileri üzerinden öğrencilerimizden egzersiz yapmalarını istiyoruz. Egzersizler bir program dahilinde sıralanmış olarak öğrencilerin karşınına geliyor. Gün gün egzersizlerini yaparak ilerliyorlar. Sistem web tabanlı olduğu için, bizlerde öğrencilerimizin egzersiz süreçlerini rahatlıkla takip edebiliyor ve dönütler sağlayabiliyoruz.

Egzersizler 10 yıllık tecrübenin sonucunda özenle hazırlanmış kendi özgün çalışmalarımızdır. 20 Farklı egzersiz ve 5000 den fazla benzersiz tablodan oluşmaktadır.

Egzersizler öğrencilerin dikkat odaklanma ve algı becerilerini geliştirirken, bir taraftanda yeni bir okuma tarzına alıştırmaya yöneliktir. Öğrenciler egzersiz sürecini bitirdiklerinde yeni bir okuma tarzına alışıyorlar ve bunu kalıcı olarak sürdürebiliyorlar. Okuma hızları eskisine oranla en az iki kat artış gösteriyor. Daha odaklı anlayarak daha hızlı ve uzun okumalar yapabiliyorlar.