SINAV ODAKLI HIZLI OKUMA KURS PROGRAMI

Sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz için, oluşturduğumuz “sınav odaklı hızlı okuma programımız” öğrencilerin hem anlayarak okuma hızlarını kalıcı olarak artırmayı hem de sınav sürecini doğru yöneterek sınavlarda iyi bir zaman ve stres yönetim becerisi sergilemelerini amaçlamaktadır.

Kurs içeriğimizde;
• Hızlı okuma tekniklerini öğreniyor, bu teknikleri düzenli egzersiz yaparak hayat boyu sürdürebilecekleri yeni bir okuma alışkanlığına dönüştürüyoruz.
• Verimli ders çalışma tekniklerini öğreterek, hedef belirleme, hedef doğrultusunda hareket etme ve planlı çalışma alışkanlığı kazandırıyoruz.
• Sınavlarda zamanı doğru yönetmeleri ve streslerini kontrol altına alabilmeleri için, stratejik ve kurallı davranma alışkanlığı kazandırıyoruz.
• Ezber ve çok fazla tekrar gerektiren dersleri pratik bir şekilde öğrenmeleri ve akıllarında tutmaları için fotografik öğrenme ve hatırlama tekniklerini öğretiyoruz ve uygulatıyoruz.
• Paragraf sorularını daha dikkatli ve hızlı bir şekilde çözebilmeleri için, bütün sınavları kapsayan (LGS – TYT – DGS – KPSS – ALES) paragraf soru türlerini, çözüm taktikleri ile birlikte işliyor ve uygulatıyoruz. Dakikalar süren paragraf sorularını saniyeler içinde doğru olarak çözmelerini sağlıyoruz.

İLKOKUL İÇİN AKICI VE ANLAYARAK DOĞRU OKUMA PROGRAMI

Çocukların okuma becerilerini geliştirmek okuma ve anlama kapasitelerini arttırmak için, bir dizi egzersiz programı uyguluyoruz. Egzersizlerle öğrencilerin göz beyin koordinasyonunu güçlendirmeyi, görsel dikkatlerini arttırmayı, odaklanma sürelerini uzatmayı, algı hızlarını arttırmayı ve kelime dağarcıklarını zenginleştirmeyi amaç ediniyoruz. Egzersizlerimiz 30 seanstan oluşuyor. Egzersizlerin bir kısmını derste öğrencilerle birlikte yapıyoruz bir kısmını ise kursun olmadığı günler için eve ödev olarak veriyoruz. Bunun için Online egzersiz platformumuzdan her öğrenciye kullanıcı adı ve şifre oluşturarak egzersizleri her öğrenci için özelleştiriyor ve platform üzerinde egzersiz süreçlerini takip edebiliyoruz.

Ayrıca çocukların anlam zenginliğini ve derinliğini geliştirmek için her yaş grubuna göre hazırlanmış ayrı konu ve temayı içeren paragraflar üzerinde okuma, anlama, yorumlama ve muhakeme yürütme çalışmaları yapıyoruz.

Kurs sonunda öğrenciler varsa okuma hatalarından kurtularak, daha doğru ve anlayarak daha akıcı okuyabiliyorlar. Eğer herhangi bir okuma hatası yoksa eskisine oranla daha hızlı daha odaklı ve uzun okumalar yapabiliyorlar.