HIZLI OKUMA KURSU PROGRAMI image
Program içeriğimiz 10 yıllık hızlı okuma kursu tecrübesi sonucunda birikmiş özgün içeriklerdir.  Okuma hızınızı arttırmak, okuduğunuzu anlama kapasitenizi zenginleştirmek ve hafızanızı güçlendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Bu programa katılmakla, gözlerinizin ve beyninizin şaşırtıcı gücünü keşfedip, hızlı okuma tekniklerini kullanarak hızlı ve odaklı okumayı öğreneceksiniz. Bununla birlikte konsantrasyon seviyenizi yükseltecek, içinizden sesli okumanızı kontrol altına alabilecek, kelime dağarcığınızı zenginleştirebileceksiniz.

Hızlı okuma kursu programımız yerinde (yüz yüze eğitim) olmakla beraber; kursa ulaşma imkanı olmayanlar için online canlı  ders olarak da uygulanmaktadır.

Yerinden yüz yüze hızlı okuma eğitimlerimiz İstanbul; Beylikdüzü, Bahçeşehir, Gaziosmanpaşa, Mecidiyeköy, Kartal ilçelerinde verilmektedir. Büyüyen şube ağımızla yakın gelecekte diğer il ve ilçelerde eğitimlerimiz başlayacaktır.

Kurs programımız değişik yaş grupları ve farklı amaçlara göre düzenlenmiştir:Eğitimlerimiz bireysel (özel ders) olarak veya gruplar şeklinde uygulanmaktadır.
Grup sayıları "SINAV ODAKLI" programda 8 kişilik, İlkokullarda "OKUMA GELİŞTİRME" programında 6 kişiliktir.

Kurs süresi 48 saattir. 40 ar dakikadan 24 Canlı ders, 24 saatte platform üzerinden egzersiz ödevi sürecini kapsamaktadır.

Hızlı okuma ve anlama yeteneği, egzersizler neticesinde kazanılan yeni bir okuma şeklidir. Öğrencilerimizin okuma becerilerini geliştirmek okuma ve anlama kapasitelerini arttırmak için, bir dizi egzersiz programı uyguluyoruz. Egzersizlerle öğrencilerin;
  • Göz beyin koordinasyonunu güçlendirmeyi.
  • Görsel dikkatlerini arttırmayı.
  • Odaklanma sürelerini uzatmayı. 
  • Algı hızlarını arttırmayı.
  • Kelime dağarcıklarını zenginleştirmeyi.
  • Metin hakimiyetlerini artırmayı amaç ediniyoruz.
Egzersizlerimiz 30 seanstan oluşuyor. Egzersizlerin bir kısmını derste öğrencilerle birlikte yapıyoruz bir kısmını ise kursun olmadığı günler için eve ödev olarak veriyoruz. Bunun için online egzersiz platformumuzdan her öğrenciye kullanıcı adı ve şifre oluşturarak egzersizleri her öğrenci için özelleştiriyor ve platform üzerinde egzersiz süreçlerini takip edebiliyoruz.

Ayrıca öğrencilerimizin anlam zenginliğini ve derinliğini geliştirmek için her yaş grubuna göre hazırlanmış ayrı konu ve temayı içeren paragraflar üzerinde okuma, anlama, yorumlama ve muhakeme yürütme çalışmaları yapıyoruz.

Sonuç odaklı yaklaşım, yoğun iletişim, sıkı takip ve detaylı raporlama eğitimimiz öne çıkan başlıca özellikleridir.