Hızlı Okuma Kursumuz Hakkında image
Hızlı Okuma Kursları | Okutan Akademi ile Başarıya Ulaşın
Günümüz dünyasında hızlı ve etkili okuma becerileri, başarıya ulaşmanın anahtarlarından biridir. Okutan Akademi, 12 yıllık tecrübesiyle öğrencilere ve yetişkinlere hızlı okuma becerisini kazandırmayı amaçlamaktadır. Hızlı okuma kurslarımız sayesinde, okuma hızınızı artırabilir, anlama kapasitenizi geliştirebilir ve hafızanızı güçlendirebilirsiniz.

Okutan Akademi Hızlı Okuma Kursları
Özgün içerikli eğitim programımız, sayesinde gözlerinizin ve beyninizin şaşırtıcı gücünü keşfedeceksiniz. Hızlı okuma teknikleri ile hızlı ve odaklı okumayı öğrenirken, okuduklarınızı daha etkin anlıyor olmanız okuma isteğinizi artıracak ve okumaya olan bakış açınızı tamamen değiştirecektir. Bu durum kişisel gelişiminize ve akademik hayatınıza büyük fayda sağlayacaktır.

Eğitim Yöntemlerimiz
Kurslarımız şubelerimizin olduğu yerlerde yerinde yüz yüze veya  şubelere ulaşma imkanı olmayanlar için online hızlı okuma kursları şeklinde düzenlenmektedir. Yüz yüze hızlı okuma eğitimlerimiz İstanbul'un Beylikdüzü, Bahçeşehir, Avcılar, Gaziosmanpaşa, Mecidiyeköy, Kartal ilçelerinde ve Mersin ilinde verilmektedir. Büyüyen şube ağımızla, yakın gelecekte diğer il ve ilçelerde de eğitimler başlayacaktır.

Kurs Programlarımız
Hızlı okuma kursu programlarımız, değişik yaş grupları ve farklı amaçlara göre düzenlenmiştir:
 • İlkokul öğrencileri  için; Akıcı Okuma ve Etkin Anlama
 • Ortaokul öğrencileri için;  Anlayarak Etkin Okuma ve Test Teknikleri Programı
 • Sınavlara hazırlanan öğrenciler için: (LGS, TYT, AYT, YGS, ALES ve KPSS ) Sınav Odaklı Hızlı Okuma Programı
 • Yetişkinler için: İhtiyaçlara göre özelleştirilebilen bireysel hızlı okuma programları uygulanmaktadır.
Eğitim Şekilleri
Eğitimlerimiz bireysel (özel ders) veya grup dersi şeklinde uygulanır. Grup sayıları, "SINAV ODAKLI" programda 8 kişilik, ilkokullarda "OKUMA GELİŞTİRME" programında ise 6 kişiliktir. Kurs süresi toplamda 45 saattir ve 24 canlı ders ile 21 saatlik platform üzerinden yapılan egzersiz ödevlerini kapsar.

Program İçeriği
Hızlı okuma ve anlama yeteneği, egzersizler neticesinde kazanılan yeni bir okuma şeklidir. Öğrencilerimizin okuma ve anlama kapasitelerini artırmak için bir dizi egzersiz programı uyguluyoruz. Bu egzersizlerle:
 • Göz-beyin koordinasyonunu güçlendirme
 • Görsel dikkati artırma
 • Odaklanma süresini uzatma
 • Algı hızını artırma
 • Kelime dağarcığını zenginleştirme
 • Yeni nesil paragraf soru kalıplarını tanıma ve çözüm stratejileri oluşturma
 • Metin yapılarını tanıma ve analiz etme
 • Zamanı doğru yönetme ve stresi kontrol altına alabilmeyi amaçlıyoruz.
Egzersizlerimiz 30 seans sürmekte olup, bir kısmını derste öğrencilerle birlikte yaparken, bir kısmını ise kursun olmadığı günler için ev ödevi olarak veriyoruz. Böylelikle kesintisiz bir egzersiz süreci ve gelişim sağlıyoruz.

Online Egzersiz Platformu
Hızlı okuma egzersizlerimiz uzun tecrübeler sonucunda hazırlanmış Okutan Akademiye özgü, benzersiz içeriklerdir. Okutan Akademi'nin online egzersiz platformu sayesinde, her öğrenci için egzersiz süreçlerini özelleştiriyor ve takip edebiliyoruz. Ayrıca, öğrencilerimizin anlam zenginliğini ve derinliğini geliştirmek amacıyla, her yaş grubuna göre hazırlanmış ayrı konu ve temaları içeren paragraflar üzerinde okuma, anlama, yorumlama ve muhakeme yürütme çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

Neden Okutan Akademi ?
Sonuç odaklı yaklaşımı, yoğun iletişim, sıkı takip ve detaylı raporlamayla her yaşa ve ihtiyaca göre özelleştirilmiş program sunması eğitim alanında Okutan Akademiyi öne çıkarmaktadır. Hızlı okuma kurslarına katılarak, hem akademik hem de kişisel gelişiminizde önemli bir avantaj elde edebilirsiniz.

İletişime Geçin
Hızlı okuma kurslarımıza katılarak ve bu değerli beceriyi kazanmak istiyorsanız, Okutan Akademi ile iletişime geçin ve sizin için en uygun programı seçin!