KPSS - ALES - DGS SINAV ODAKLI PROGRAM - (Her yaş için)

SINAV ODAKLI HIZLI OKUMA KURSU PROGRAMI

Sınav odaklı hızlı okuma kursu öğrencilerin anlayarak okuma hızlarını ve dikkatlerini arttırarak sınav başarısını arttırmayı amaçlamaktadır.

120 soruluk bir sınavda her soru için 20 saniye kazanmak sınav genelinde 40 dk. eşittir.

Dakikada 450 kelime okuyan bir öğrenci ÖSYM’nin hazırladığı 120 soruluk bir sınavdan normal okuyan bir öğrenciye göre, artı 40 dakika zaman kazanmakla birlikte dikkatsiz okumaktan kaynaklı yapacağı hataları da ortadan kaldırmaktadır.

ÖSYM soruları hazırlarken her öğrencinin ortalama 150 kelime okuduğunu referans alarak soru kitapçığındaki kelime sayısını ve soru uzunluklarını ayarlar. Bir defa okunan soruya ikinci süre şansı tanımaz. Bunu yapmakla öğrencilerin bilgilerini ölçmenin yanında; okuma – anlama, muhakeme yürütme ve dikkat seviyelerini de ölçmüş olur. 

Sınav sonuçlarının belirleyen ders matematik gibi görünse de, asıl sınavdan alınacak başarı oranını Türkçe soruları belirlemektedir. Hem soru sayısı fazladır, hem de sorular diğer derslere göre bir hayli uzundur. Paragraf sorularında yavaş okumaktan kaynaklı kaybedilecek fazladan zaman, diğer soruların süresini kısmakta ve bütün sınavın yoğun stres altında,  soruları yetiştirememe korkusuyla geçmesine yol açmaktadır.  İki paragraf sorusunun bile on binlerce kişinin önüne geçilmesine olanak sağladığını göz önünde bulundurursak, sınavlarda hızlı ve dikkatli okumanın ne kadar önemli olduğu ortaya çıkarmış oluruz.

Ayrıca sınav odaklı hızlı okuma eğitimimizde, öğrencilerin paragraf sorularını çözerken zaman kaybetmeden doğru çözmeleri için  bütün sınavları kapsayan ( LGS - TYT - AYT - YGS - ALES - KPSS ) paragraf türlerini ve çözüm taktiklerini uygulamalı olarak kurs içeriğimizde işlemekteyiz. Taktikler sayesinde dadikalar sürecek paragraf sorularını bir kaç saniyede çözebilir, sınavlarda büyük zaman avantajı sağlayabilirsisiniz.

Progam içeriğimizde;

  • Hızlı okuma teknik ve egzersizleri.
  • Görsel hafıza teknikleri.
  • Dikkat ve konsantrasyonu artıran 4000 tablo ve çözümü.
  • Yeni nesil paragraf soru kalıpları ve çözüm taktikleri.
  • Sınavlarda zaman ve stres yönetim semineri.
  • Verimli ders çalışma teknikleri semineri.
  • Etkin okuma tasarımları semineri. Uygulanmaktadır.

Kurs süremiz 6 haftaya yayılmıştır, 24 saat yerinden 24 saatte uygulamalı egzersiz sürecini  kapsamaktadır. Şubelerimizin olduğu il ve ilçelerde şubelerimizi arayarak, kurs tarihleri ve kurs şartları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Şubeleri Gör >> 

Temsilciliklerimizin bulunmadığı yerler için online eğitim imkanlarımızda bulunmaktadır. Online eğitim platformumuzu satın alarak eğitime hemen başlayabilirsiniz.

Online Eğitime Kayıt Ol>>

Güncel kurslarımızı inceleyerek size en uygun tarih ve saat dilimindeki kurslarımızı seçebilir. Ücretsiz deneme derslerimize katılarak kurs içeriğimiz hakkında daha detaylı fikir edinebilirsiniz.

Güncel Kursları İncele >>